Okolica

W najbliższej okolicy dzieci mają możliwość poznania atrakcyjnych miejsc z unikalnymi w skali europejskiej ciekawostkami takimi jak :

Wambierzyce zwane Dolnośląską Jerozolimą

Wambierzyce zwane Dolnośląską Jerozolimą

Wambierzyce zwane Dolnośląską Jerozolimą z piękną Bazyliką z ukoronowaną figurą Matki Boskiej Wambierzyckiej Królowej Rodzin. Do obejrzenia również Ruchoma Szopka z ok. 800 figurkami z lipowego drewna .
Kłodzko

Kłodzko

Kłodzko – serce Ziemi Kłodzki z 1000- letnią historią z licznymi zabytkami i pomnikami architektury oraz z twierdzą, która jest najcenniejszym dziełem architektury obronnej w Polsce. Do zwiedzania w twierdzy m. in. podziemna trasa turystyczna .
Góry Stołowe

Góry Stołowe

Góry Stołowe – jedno z atrakcyjniejszych pasm górskich w Sudetach z pięknymi rezerwatami w Błędnych Skałach i Szczelińcu Wielkim. Złożone są z nieregularnych pasm o łącznej długości 42 m.
Kletno

Kletno

Kletno – miejscowość z licznymi walorami przyrodniczymi. Największą atrakcją przyrodniczą jest jedna z najpiękniejszych jaskiń w Polsce „ Jaskinia Niedźwiedzia o łącznej długości korytarzy ok. 2,5 km z różnorodnymi formami nacieków kalcytowych.
Międzygórze

Międzygórze

Międzygórze – górska stacja klimatyczna u stóp Śnieżnika. Na jej terenie liczne atrakcyjne miejsca przyrodnicze takie jak: Wodospad Wilczki, Santuarium Matki Bożej Śnieżnej oraz Ogród Bajek.
Złoty Stok

Złoty Stok

Złoty Stok jest najstarszym ośrodkiem górniczo-hutniczym w Polsce. Ostatnią kopalnię (rud arsenu) zamknięto w 1961 roku. W ostatnich latach miasto straciło na znaczeniu jako ośrodek przemysłowy, równocześnie stając się ośrodkiem turystycznym znanym przede wszystkim z Muzeum Górnictwa i Hutnictwa Złota (potocznie “Kopalnia Złota”)

Do zwiedzania są również inne bardzo atrakcyjne miejscowości uzdrowiskowe w Kotlinie: Kudowa Zdrój, Polanica Zdrój z pięknymi terenami parkowymi i licznymi ciekawostkami historyczno – przyrodniczymi.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress